KPK2 - Head kombed 28.01-18.03 T kl 19.05-20.00
Kodukoera põhikoolituse 2. moodul on järg KPK1 moodulile.
NB! Kursus toimub reeglipäraselt teisipäeva õhtuti, ennist olid ekslikult kirjas valed kuupäevad ja ajad. Vabandan!
Kas sa tahad allumist või koostööd?
Koerakooli tullakse sageli selleks, et koer hakkaks sõna kuulama. Kust ta aga teab, mida see sõna tähendab, mida ütleme? “EI” ja “Tule” on hästi arusaadavad meile. Ka see, mida koer peaks tegema, kui kostab “lama” või “istu” on ju arusaadav inimesele, kes on näinud koera. Aga koer, kel pole kaasasündinud teadmisi ja eesti keele mõistmise oskust, võivad meie öeldud sõnad olla parimal juhul arusaadavad vaid teatud kindlates kontekstides.
Sellel kursusel saad katsetada samm-sammult hoolikat käitumise ja vihje õpetamist. Läbi selle süveneb su arusaamine sellest, kuidas koerad meist aru saavad ja mida on vaja teha selleks, et meie öeldud sõnad “tõlkes kaduma” ei läheks. Lisaks saame katsetades ka õppida ära tundma, millal on koeral piisavad oskused olemas, et uus kiht teadmisi-oskusi lisada ning millal tuleb veel samade nõudmiste kallal töötada.
Lõpuks on meie soov koeraga jõuda ju ikka sinnamaale, et me saaks koerale tasa vihjates teada anda, mida ta teha võiks, ning et tema “ütleks” meile “ok, loomulikult ma võin seda teha, sest ma tean, oskan ja mulle meeldib su vihjetele vastata.”
Millises järjekorras peaksime õpetama, et jõuda lõpuks selleni, et koer jääb täiesti enesekindlalt lamama, kui keerad selja ja kõnnid eemale? Kuidas saada koer vihjetele vastama ehk “sõna kuulama” ning kuidas “untsu läinud” vihjetega toime tulla?
Mida Kodukoera põhikoolituse 2. moodul sulle pakub?
Uurime, mis vahe on sõnakuulmisel ja koostööl. Sageli inimesed soovivad, et koer kuulaks sõna. Mida see aga päriselt tähendab ja millist tööd peame tegema selleks, et koer teaks, mida me temalt tahame? Kas me ise teame, millised on meie nõudmised erinevates olukordades, kui ütleme “istu” või “lama”? Kas me oleme järjekindlad?
Sellel kursusel vaatame täpsemalt, millistest komponentidest see “sõnakuulmine” koosneb. Hakkame uurima, kuidas üht hästi töötavat käitumist süsteemselt treenida. Teeme seda “lama” näitel. Seega lamamine on üks olulisemaid käitumisi selle kursuse jooksul. Su koer oskab loomulikult juba pea sünnist saati lamada, AGA kuidas õpetada talle, et “just nüüd” on vaja pikali visata, või pikali on vaja olla “nii kaua, kui…” Need kontseptsioonid vajavad põhjalikumat uurimist ja järeleproovimist. Lisaks teeme edasi sihtmärgiharjutust (puuduta) ja enesekontrolliharjutust (toidu võtmisks luba küsimine ning uksest väljumine).
Sina õpid oma koera käitumist järjest täpsemalt jälgima ning seda treenimises arvestama. See viib nii meeldivamate kui tulemuslikumate treeninguteni. Lisaks saad harjutada meelitamise täpsust, saad teada, kuidas maiusega meelitamisest käemärk saab, kuidas käemärgile lisaks sõna õpetada nii, et koer õpib sõna seostama ainult ühe (õige) käitumisega. Samuti vaatame, kuidas õpetada vihjele vastamise kiirust, et ta ei laseks endale 18 korda sama vihjet öelda. Kuidas õpetada koera pikemalt asendis püsima nii siis, kui oled tema juures kui eemaldudes. Ning kursuse lõpuks vaatame, kuidas hakkama saada sellega, mida elu meile suvalistel hetkedel ette toob. Mõne koera jaoks on võistlevateks stiimuliteks mängivad ja kilkavad naabrilapsed, mõne jaoks kass või hoovile lendavad varesed… Kuidas koerale õpetada, et need kõik pole olulised, sest meil on omavahel palju palju lahedam!
Korralduslik info
NB! Ennist olid kogemata sattunud ekslikud kuupäevad ja kellaajad. Kursus toimub vägagi reeglipäraselt teisipäeva õhtuti
See kursus toimub 1 kord nädalas ja seega on sul rohkem vabadust treenimise tempot valida. Oluline on, et teeksid harjutusi regulaarselt, peaaegu igapäevaselt. Sel kursusel on üks läbiv käitumine, mille puhul iga järgmise tunni nõudmised põhinevad eelmises tunnis omandatul. Seepärast on nõudmiste tõstmiseks oluline, et varasema tunni nõudmised oleksid koeral ja sul selged.
Esimene kord toimub ilma koerata!
Loe lisaks Hea Koera kodulehelt
Relevant Feedback
Väga viis, kombed lähevad aina paremaks ja Lilyga koos on aina ägedam toimetada. Ta naudib kõiki harjutusi nagu mänge ja õpetab püsivust mullegi.
I got valuable insights how dogs mind works. Sometimes its a bit complicated to understand how primitive it can be and this was very well explained to me. It was really important to understand that I as a dog owner need to start and do simple steps even though it feels boring.
Instructors
Kristina Mägi
Contact us
- Kristina Mägi
- kr••••a@hea••••r.com
- +372 53 461 407
Location
Classifications
Categories
- Kodukoera põhikoolitus
Levels
- 2- KPK2